Kominiarka na rower w okresie zimowym
Jak wykazują badania, znaczna część ciepła ucieka z organizmu przez głowę. Dlatego zabezpieczenie tej części ciała przed wychłodzeniem ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o nasze zdrowie. Kominiarka na rower jest jedną z możliwości, z której możemy skorzystać wybierając się na jesienno – zimowe kręcenie. To właśnie od tego jak przygotujemy się na trening czy rowerowy wypad, będzie zależał nasz komfort podczas jazdy. Będzie to również miało bezpośrednie przełożenia na stan naszego zdrowia. Bez odpowiedniej ochrony głowy czy szyi bardzo szybko nasza wycieczka może skończyć się wizytą u lekarza.
Kiedy warto stosować kominiarkę na rower?
Kominiarka na rower to rodzaj nakrycia głowy oraz twarzy, które charakteryzuje się posiadaniem najczęściej jednego dużego otworu na twarz. Po założeniu, kominiarka rowerowa chroni nie tylko głowę, ale również kark, szyję oraz brodę i policzki. To proste rozwiązanie ma kilka praktycznych zastosowań.
Kominiarka na rower to idealne rozwiązanie dla osób, które jesienią i zimą nie planują odstawić roweru do piwnicy. To właśnie dzięki odpowiedniemu dobraniu tej części garderoby, kominiarka na rower umożliwia wielogodzinną aktywność na świeżym, chłodnym powietrzu. Kominiarka może być również wykorzystywana przez miłośników jazdy ekstremalnej jako warstwa ochrona pod kask typu fullface.
Korzystanie z kominiarki rowerowej ma również jeszcze jedną zaletę, która zwłaszcza teraz może okazać się bardzo praktyczna. Pozwala na zasłonięcie ust i nosa, które aktualnie jest obowiązkowe ze względu na panującą pandemię wirusa Covid-19. Dzięki temu, możemy chronić siebie oraz innych przed ewentualnym zarażeniem, a jednocześnie jesteśmy zwolnieni z pamiętania o konieczności wożenia ze sobą maseczki.
Materiały i rodzaje kominiarek rowerowych.
Kominiarki rowerowe możemy podzielić ze względu na typ, oraz ze względu na rodzaj użytego przy produkcji materiału. Czym innym będzie kominiarka rowerowa zimowa, a czym innym kominiarka termoaktywna.
Kominiarka rowerowa zimowa – wyprodukowana jest zazwyczaj z materiałów, które mają zapewnić stałą temperaturę ciała, oraz ochronić naszą głowę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi tj. deszcz, śnieg czy wiatr. Ich zadaniem jest również zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego, poprzez nie dopuszczenie do przegrzania organizmu, oraz szybkie odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Często szyte są z takich materiałów jak softshell, wełna merino czy polar. Dodatkowo producenci w poszczególnych modelach stosują różnego rodzaju membrany wiatroszczelne. Jest to szczególnie przydatne podczas jazdy w mroźne dni, gdyż w znaczący sposób chronią głowę przed mroźnym, przeszywającym wiatrem.
Kominiarka termoaktywna – w odróżnieniu od kominiarek rowerowych zimowych, kominiarki termoaktywne mają za zadanie zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego podczas aktywności fizycznej. Zarówno kominiarka na rower, jak również każda inna odzież termoaktywna, traktowane są jako pierwsza warstwa ubioru, która musi ściśle przylegać do ciała. Chodzi o to, aby zbierała nadmiar wilgoci jaki gromadzi się na skórze podczas uprawiania sportu, a następnie wydalała ją na zewnątrz. W przypadku odzieży termoaktywnej niedopuszczalne jest, aby materiał z jakiego została wykonana chłonął wilgoć. Nie inaczej jest w przypadku kominiarek termoaktywnych. Po założeniu pod kask ze względu na swoją elastyczność, doskonale dopasowują się do kształtu głowy. Chronią ją tym samym przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, jednocześnie zapewniając odpowiedni komfort cieplny. Sprawiają również, że podczas treningu czy wypadu rowerowego nie odczuwamy dyskomfortu związanego z wychłodzeniem lub przegraniem organizmu.
Wybieramy kominiarkę termoaktywną.
Przeglądając rynek odzieży rowerowej pod kątem odpowiedniego nakrycia głowy, doszliśmy do wniosku, że to właśnie kominiarka na rower jest tym typem odzieży, który ze względu na swoją uniwersalność sprawdzi się zarówno w kolarstwie, jak również podczas uprawiania każdej innej dyscypliny outdoorowej.
Szczególną uwagę zwróciliśmy na kominiarki termoaktywne firmy Brubeck, po które w okresie jesienno – zimowym zdecydowanie warto sięgnąć. Marka Brubeck to lider na rynku odzieży termaktywnej w Polsce, co ma swoje potwierdzenie w jakości oferowanych przez nich produktów.
Kominiarka termoaktywna Brubeck Merino, to bezszwowa konstrukcja, wykonana z wysokiej jakości włókien wełny owiec merynosów. Dzięki temu uzyskano doskonałe właściwości izolacyjne. Produkt cechuje się również rewelacyjną oddychalnością i szybkim odprowadzeniem wilgoci na zewnątrz. Dzięki zastosowanym materiałom, nawet po wystawieniu na działanie wody, szybko wysycha zapewniając wysoki komfort użytkowania. Brubeck Merino posiada właściwości antybakteryjne, co w skuteczny sposób hamuje powstawanie brzydkich zapachów. Jest bardzo wygodna, doskonale dopasowuje się do kształtu głowy, a rozbudowany kołnierz idealnie chroni przed wiatrem oraz zimnem.
Drugą propozycją marki Brubeck na którą zwróciliśmy uwagę, jest uniwersalna termoaktywna kominiarka na rower o numerze katalogowym KM00010. Kominiarka została wykonana z dwuwarstwowej, oddychającej dzianiny, która doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dzięki bezszwowej konstrukcji, jest wygodna i nie powoduje uczucia dyskomfortu spowodowanego uwieraniem czy otarciami. W procesie produkcji użyto technologii Silver BTP (jony srebra), która hamuje rozwój bakterii, tym samym ograniczając powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
Kominiarka na rower Brubeck doskonale dopasowuje się do kształtu głowy, a mieszanina włókien Supplex pełni funkcję termoizolacyjną. Kołnierz chroni szyję oraz okolice podbródka przed zimnymi podmuchami wiatru. Jest to doskonała propozycja nie tylko dla rowerzystów, ale również dla miłośników sportów zimowych czy wspinaczkowych.
Kominiarka na rower to ten element wyposażenia rowerzysty, który zawsze warto mieć podczas treningów w chłodne i mroźne dni. Pozwoli nie tylko zabezpieczyć głowę przed wychłodzeniem, ale zdecydowanie się przyda również w sytuacjach, gdy będziemy musieli poruszać się w przestrzeni publicznej. Pozwoli wówczas na szybkie na zasłonięcie ust i nosa zgodnie z aktualnie panującymi obostrzeniami.
[…] z przerzutką tylną, wolnobiegiem / kasetą oraz łańcuchem stworzyła w pełni funkcjonalny, doskonale przystosowany do współczesnych […]
[…] vintage, który jednocześnie sprawdzi się jako odważne okulary rowerowe; jednocześnie produkt Shimano bardzo trudno zarysować i złamać (ponownie uznany…
[…] i zmontował je z starszym typem piasty, pozostaje przy wolnobiegu aż do najbliższej wymiany kompletnych kół. Inna droga to…